SAYFA YÜKLENİYOR...

Kars Giyotinli Pencere

Kars Giyotinli Pencere

Yukarı sürgülü ya da dikey sürgülü pencere olarak bilinen ve eski zaman evlerinde daha çok kullanılan bir tip pencere olarak bilinen Kars Giyotinli Pencere, günümüzde hala kullanılmaktadır. Tarihi yapısı ile modern tasarımlar birleştirilerek tekrardan üretilen yapıda bir pencere modelidir. Kars Giyotinli Pencere Tek ya da fazla kanadın yukarı açılması prensibi ile çalışmaktadır.

Çoğunlukla dar alanlarda ve kullanım alanı olarak kısıtlı bölümlerde tercih edilen Kars Giyotinli Pencere sistemleri ile mekanınıza bütünlük katabiliyorsunuz. Ahşap, PVC, alüminyum profiller kullanılarak üretilebilen bu sistemlerde yukarı açılması zorunluluk. Giyotin, tarihte bir idam şekli olarak Fransız ihtilali ile hayatımıza girmiş ve pencere modeli olarak günümüze kadar ulaşmıştır. Tercihe göre ahşap profil kullanımı mevcut olan giyotin pencerelerde sağlamlık ve doğallık aranıyorsa doğru tercih olarak sunulabilir. PVC ise uzun süreli kullanımda tavsiye edilmektedir. Alüminyum profiller 90 lı yıllarda daha sık tercih edilse de günümüzde hale popülerliğini korumaktadır. Yukarı doğru sürgü ile açılıp kapanan Kars Giyotinli Pencere kilit sistemleri de aynı şekildedir. Aşağıya düşmesini engelleyen bir pim ile tutturularak sabitlenir. Kilit sistemi de aynı şekilde yukarı sürgüye ters istikamettedir.

Farklı açılma fonksiyonları ile hava giriş çıkışını sağlayan Kars Giyotinli Pencere ile mekânınıza yeni bir hava katabilirsiniz. Kişiye özel tasarımlar ile standart çizginin dışına çıkmak mümkün. İzolasyon probleminin tamamen çözülmesi ve kolay temizlik imkanları ile tercih sebepleri arasındadır.