SAYFA YÜKLENİYOR...

Hakkari Veranda Villa

Hakkari Veranda Villa

Hakkari Veranda Villa genellikle müstakil evlerde bulunan veranda, kişilerin rahat bir şekilde oturabilecekleri bir alanı kapsar. Kış mevsiminde de kullanılabilen Hakkari Veranda Villa, aynı zamanda kış bahçesi olarak da adlandırılabilir. Veranda sayesinde yapılar pek çok avantaja da sahip olabilir. Peki avantajları ile ön plana çıkan veranda nedir?
Veranda Nedir?
Veranda, yapı ile aynı hizada olan ya da tercihen yükseltilmiş bir zeminde bulunan üst kısmında çatı olan bir alandır. Genellikle yanları cam ile kaplı olan bu alan, dış mekanlarda rahat bir şekilde oturabilmeyi sağlar. Böylece hava durumundan olumsuz bir şekilde etkilenilmesinin önüne geçer. Mimari bir tarz olan veranda, dilimize ilk olarak İspanyolca'dan geçmiştir. Ancak veranda tarihine baktığımızda ise ilk örneklerin Hindistan’da rastlanıldığını görebiliriz. Ayrıca Hindistan’a gelen yabancı kişiler aracılığıyla dünyaya yayıldığını da söylemek yanlış olmayacaktır. Günümüzde ise geleneksel Hint mimari tarzından uzak bir hal alan veranda, dünyada oldukça fazla tercih edilen bir alan haline gelmiştir. Farklı materyallerden yapılan verandalar, özellikle müstakil betonarme yapılarda ve modüler yapılar arasında sıklıkla tercih edilmektedir.
Hakkari Veranda Villa nedir sorusunu cevaplandırdığımıza göre artık verandanın sunmuş olduğu avantajlara bakabiliriz. Bir yapıda bulunan veranda aslında pek çok avantaja sahiptir. Yaşam alanlarına konfor getirdiği gibi farklı avantajları da beraberinde getirir. Peki verandaların avantajları nelerdir, gelin birlikte bakalım.
1. Ekstra Yaşam Alanı Sunar
Hakkari Veranda Villa bulunan yapılar, yapı sahipleri için ekstra bir yaşam alanı yaratır. Bu alan özellikle prefabrik yapılar için oldukça değerli bir konumdadır. Öyle ki prefabrik yapıların betonarme yapılara göre çok daha küçük boyutlarda olması nedeniyle verandalar kurtarıcı bir niteliktedir. Prefabrik yapı hakkında detaylı bilgi edinmek için Prefabrik Ne Demek? Prefabrik Hakkında Her Şey başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
2. Mülk Değerini Artırır
Hakkari Veranda Villa eklenen yapılar o yapının maddi değerini artırıcı bir etkisi vardır. Dolayısıyla veranda bulunmayan yapılara göre biraz daha pahalı olabilen verandalı yapılar, sahip olduğu avantajlara ek olarak mülk değerini yükseltici bir özelliğe sahiptir.
3. Zararlı Güneş Işınlarına Karşı Koruma Sağlayabilir
Verandanın üst kısmında bulunan çatı, yapı sahiplerinin dışarıda vakit geçirirken güneşin zararlı ışınları tarafından olumsuz bir şekilde etkilenmelerinin önüne geçebilir. Bu yönü ile verandanın dolaylı da olsa insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğu çıkarılabilir.
4. Olumsuz Hava Koşullarından Koruyabilir
kar yağışlı bir havada içerisinde masa olan verandalı bir ev Verandalı bir yapının sunduğu en önemli avantajlardan bir tanesi de şüphesiz dört mevsim kullanılabilen bir alan olmasıdır. Kulağa daha çok yazlık bir mekan gibi gelebilen veranda, aslında cam kaplama ile birlikte kış aylarında da kullanılan bir alana dönüşebilir. Ek olarak, Hakkari Veranda Villa içerisine uygun ısıtma sistemi kurulabilir. Özellikle verandalı prefabrik yapıların hava ve iklim şartlarından etkilenmemesi, bu yapılarda bulunan verandalar için artı bir özelliktedir.

5. Sürdürülebilir Bir Yapı Sunar
Hakkari Veranda Villa, her ne kadar pek bilinmese de sürdürülebilirlik açısından oldukça değerli konuma sahiptir. Herhangi bir klima olmadan tamamen doğal bir şekilde yapıyı soğutma imkanı tanır. Verandaların üzerindeki çatı ise güneşten koruma sağlayarak istenilen soğutma özelliğini sunmaya yardımcı olur. Çevre dostu olan bu yöntem ile yapı güneş ısısından korunarak serin bir hale getirilir Böylece verandayı sürdürülebilir özelliğe sahip bir alan haline getirebilirsiniz.
Siz değerli ailelerimize konforlu bir hayat sunmak için Hakkari Veranda Villa yapımında hizmetinizdeyiz. Sitede bulunan iletişim kısmından bizi arayarak ücretsiz keşfe gelebilir ya da Hakkari Veranda Villa hakkında fiyat alabilirsiniz.